Anatolica
http://anatolica.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

Atillla Dogan (Gitar)

1958 yilinda Izmir'in Dikili kazasinda dogdu. 1976 yilinda Izmir Karabaglar Cumhuriyet lisesinden mezun olduktan sonra Köln'e ailesinin yanina yerlesti. Müzik calismalari asil meslegini icra etmesi mecburiyetinden bazi yillarda uzun kesintiye ugradi. Ancak hala amatörce calismalarina devam etmektedir.Aykut Sahin (Vokal)

1965 yılının yazı, Karaman-Eminler köyünde dünya ya gözlerini açar.. Kuzey kafkasya göcmeni çerkes bir ailenin ikinci çocuğudur. Kulağı Armonika nın büyülü sesiyle dolar yıllarca, Ki bu enstrüman sülàlenin hemen hemen bütün bireyleri tarafından çalınır..
3-4 yaşlarında bir köy düğününde şehirden gelen çalgıcıların yanına oturmuş, elinde bir tahta parçası, sanki onlarla çalıyormus gibi yapıyormuş; görenler annesine demişler, bak bak oğluna, ilerde ÇALGICI olacak bu çocuk diye gülüşmüsler...
Daha sonra ilkokul ve Karaman´a göç... İlkokuldan sonra illà İmam-Hatip okulu diye tutturur.. Birazda baba teşviki vardır... Aynı zamanda Dede köy imamı, Amca köy imamı dır ve kendisine geleceğin imamı gözüyle bakılır... Üç yıl dayanır imam-hatip e ve daha sonra alamanya yollari.. (Allah müslümanlari korumuş. Maazallah ya birde imam olsaymış!? )
İmam Hatip yıllarında Akkordeon la tanışır ve ufak ufak çalmaya baslar. ( Ne aláka diyceksiniz ama öyle işte...) Tabii okuldaki müzik derslerinde bir imamin ihtiyaci olacak ,(ezan , salá,mevlüd, ilahi, kaside, mehter marşı) gibi díni müzik eğitimi alır.
Alamanya da kendisine yapılan imamlık teklifini de kibarca reddeder. (Allah alamanyadaki müslümanlarıda korumuş )
1982 yılında ilk defa keyboard ile bir müzik grubuyla sahneye çıkar.. ve o gün bu gün çalar, söyler..
Bu süreç içerisinde çesitli kurslarda, müzik okullarında kendini geliştirmeye çalışır.
Son gözdesi Grup Anatolica ile gönlündeki müziği yapmaya çalışmakta.. Birde kendi anadilinde şarkilar türküler söylemektedir severek..
En büyük arzusu iki kızının da iyi birer müzisyen olarak yetişmesidir..